Agroturystyka

AGROTURYSTYKA - JEZIORO CZY STAW ?
czyli nie taka prosta sprawa

Wielkopolska i Lubuskie pełne są jezior, nad którymi mieszkańcy tych nizin uwielbiają spędzać czas. W gorące lato jezioro przy agroturystyce wydaje się optymalnym rozwiązaniem. Agroturystyka nad Wartą, leży nad samą rzeką jednak to nie to samo. Najszybciej da się dotrzeć nad Jezioro Mierzyńskie, ale to jakieś 15 km. Piękny Staw Goszczanowski oddalony o 10 km, położony jest w malowniczej dolinie pomiędzy wzgórzami z bukami. To tak naprawdę takżę spore jezioro - jednak do niego trzeba przedostać się przez Puszczę Notecką.

A jednak przy zaraz przy naszym gospodarstwie, na skraju lasu znajduje się 50 metrowy staw. Staw niby nie to samo co jezioro, jednak w upalne lato jak znalazł. 1,50 m głęboki, idealny do popływania, jak i pobawienia się. Jednak, czy jest on coś wart zapytaliśmy ekspertów czyli dzieci w wieku 8 - 10 lat. To one mają najwięcej radości z wody z reguły. Zatem pozwolą Państwo, że przywołamy ich zdanie i będzie wszystko jasne.

agroturystyka staw wypoczynek

Kuba powiedział, że woli staw od wyjazdów nad Jezioro Mierzyńskie, bo tu można łapać żaby i jest skocznia na pół metra wysoka. Do tego woda jest taka fajna i miękka. Fajna jest także ta zielona powłoczka przy brzegu po lewej stronie, no i oczywiście najlepsze są pałki wodne. Zielona połoczka zdecydowanie nie przypadła do gustu Kasi, która woli jezioro, bo tam jest mniej glonów. Znowu brat Kasi, Bartek woli staw, niż jezioro, bo nad stawem można porzucać kaczki, a także z błota ubić kotlet schabowy, a potem nim porzucać. Co ciekawe najstarsza Natalka, też woli staw bo tu są żółtobrzeżki, żuki wodne, żaby, ryby, ślimaki wodne... i jak się robi więzienie dla żab to czasami na nodze może usiąść ważka. A czasami można spotkać także jaszczurkę wygrzewającą się na słońcu.

No cóż, każda osoba ma inną opinię. Faktem jednak jest, że choć do jeziora z naszej agroturystyki jest 15 km, to staw jest całkiem sensowną alternatywą zarówno dla dzieci lubiących się pobawić i dorosłych lubiących sobie popływać jak w basenie. Natomiast, dla wędkarzy Warta jest prawdziwym rajem... ale to już inna historia.

Serdecznie zapraszamy!!!

Agroturystyka nad jeziorem stawem
Agroturystyka nad wodą
Agroturystyka jezioro wypoczynek
Agroturystyka nad rzeką