Agroturystyka

AGROTURYSTYKA ZIMĄ
czyli piękna przyroda i wypoczynek

Agroturystyka zimą wciąż jest mało popularna. Oprócz przełomu roku, mało kto decyduje się na odwiedzenie naszego ośrodka. Jednak spróbujemy Państwu przybliżyć walory zimowego wypoczynku na polskiej wsi.

Zacznijmy od podstawowego z powodów, dla których odwiedza się agroturystykę - czyli piękno natury. Przyroda zimą jest jeszcze piękniejsza - oczywiście gdy spadnie śnieg. Ale jego nie brak w ostatnich latach. Tutaj nie da się dużo powiedzieć, niech zdjęcia mówią same za siebie.

Przy czym piękna, zimowa przyroda w Puszczy Noteckiej to nie tylko uciecha dla oka. Choć Wielkopolska i Ziemia Lubuska to nie raj dla amatorów stoków narciarskich, to narciarze klasyczni znajdą mnóstwo miejsc do trenowania biegów narciarskich. Zaraz za płotem naszego ośrodka zaczyna się Puszcza Notecka pełna zaśnieżonych dróg.

agroturystyka zimą wypoczynek

Jednak agroturystyka zimą to głównie wspaniałe miejsce do spędzenia zimy jak za "starych dobrych lat". Dzieci znajdą górki z których można pozjeżdżać na sankach. Przy odpowiednich mrozach można pojeździć na łyżwach po okolicznhych płytkich stawach. Lub najzwyczajniej w świecie zapraszamy na spacer nad piękną wartą biegnącą nieopodal lasu. Kulig po lesie, zawsze też jest opcją.

agroturystyka zima lubuskie wielkopolska
wczasy agroturystyczne zimą
agroturystyka zimą przyroda

Niby nic wielkiego, ale zdrowe powietrze, wspaniałe widoki, cisza, spokój, wszechotaczająca piękna przyroda sprawiają, iż po kilku dniach zimowego wypoczynku na agroturystyce, wraca się do domu z dobrym samopoczuciem.

I pamiętajmy, iż choć zimą dzień jest krótki, to jednak długie wieczory można sobie uprzyjemnić kiełbaską z ogniska lub książką przy kominku.

Serdecznie zapraszamy !!!

agroturystyka zimą
agroturystyka zima drzewa
rzeka warta zima