Agroturystyka

ATRAKCJE WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO I WIELKOPOLSKI

Zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami turystycznymi Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski. Wybraliśmy atrakcje leżące w pobliżu Agroturystyki nad Wartą. Wybrane atrakcje warte są jednodniowej wycieczki podczas spędzanych u nas wakacji agroturystycznych.

Atrakcje Ziemi Lubuskiej MRU - Międzyrzecki Rejon Umocniony

MRU - MIĘDZYRZECKI REJON UMOCNIONY

Bez dwóch zdań największa atrakcja woj. Lubuskiego. 32,5 kilometra podziemnych korytarzy wykonanych w latach 1935–1938 przez Niemców w ramach Ufortyfikowanego Frontu Łuku Odry Warty.

I tyle teorii. No warto by jeszcze zaznaczyć, iż jest to jeden z najważniejszych rezerwatów nietoperzy w Polsce. Ale tak naprawdę, jest to wielka budowla wybudowana na potrzeby wojny. I robi ogromne wrażenie co człowiek dla wojny jest w stanie zbudować. Kto nie wiedział, musi zwiedzić.

MUZEUM W MIĘDZYRZECZU

O niektórych atrakcjach dowiadujemy się od turystów przyjeżdżających do nas na nocleg. Od nich też się dowiedzieliśmy, że w Międzyrzeczu znajduje się największa w Polsce kolekcja portretu trumiennego licząca w sumie 38 wizerunków, 18 tablic inskrypcyjnych oraz 160 tablic herbowych. Zawsze coś czego się nigdzie indziej nie zobaczy.

Poza tym, międzyrzeckie muzeum to także wystaw archeologiczna ukazująca ślady ludzkiego życia na terenie pracy muzeum od schyłku starszej epoki kamienia do średniowiecza, powstanie i rozwój międzyrzeckiego grodu, zamku i miasta. A także, Dział Kultury Ludowej, który pokazuje kulturę polskiej ludności rodzimej z końca XIX w.

Muzeum w Międzyrzeczu Atrakcje turystyczne woj. Lubuskie

ZOO SAFARI ŚWIERKOCIN

Jedna z największych atrakcji dla dzieci... w każdym wieku;) ZOO SAFARI Świerkocin. Cała zabawa w tym, żeby przejechać własnym samochodem pomiędzy zwierzętami z Afryki, Ameryki Południowej i innych kontynentów. Zaglądający przez okno struś naprawdę robi wrażenie. A nasza agroturystyka to miejsce idealne na jednodniowy wypad do Świerkocina.

atrakcje turystyczne lubuskie
atrakcje - zoo, spływy kajakowe lubuskie
Park Dinozaurów Nowiny Wielkie Lubuskie atrakcje

PARK DINOZAURÓW - W NOWINACH WIELKICH WOJ. LUBUSKIE

Kolejna po ZOO Safari atrakcja, która zaciekawi dzieci. Zresztą po drodze do ZOO. Największą atrakcją parku jest leśna ścieżka edukacyjna z czterdziestoma naturalnej wielkości modelami prehistorycznych gadów. 700 metrów krętej ścieżki zatopionej w zieleni lasu prowadzi nas po kolei przez okresy geologiczne pokazując jak rozwijało się życie na ziemi.  Podczas spaceru można się cofnąć w czasie o setki milionów lat. Do czasów pierwszych płazów i ogromnych ważek, zobaczymy jak wyglądały pierwsze ssaki i staniemy oko w oko z dinozaurami - największymi zwierzętami, jakie kiedykolwiek żyły na ziemi.

I co tu więcej mówić. Nic tylko jechać i zwiedzać.

Twierdza Kostrzyn Atrakcje dla dzieci Lubuskie

TWIERDZA KOSTRZYN

Ruiny miasta-twierdzy Kostrzyn. Nazywane są też "Kostrzyńskimi Pompejami". Do chwili obecnej oglądać można układ urbanistyczny miasta z czytelnymi granicami placów i przebiegiem ulic. Na terenie miasta zachowane są ruiny kościoła farnego p.w. Najświętszej Marii Panny i zamku. Częściowo zachowana jest także twierdza.

Atrakcje turystyczne ziemi lubuskiej Zamek Joanitów w Łagowie

ZAMEK JOANITÓW W ŁAGOWIE

Piękny zamek z XII wieku leżący nad brzegiem jeziora Łagowskiego, w centrum letniskowo-wypoczynkowej wsi Łagów.

atrakcje turystyczne lubuskie - Saktuarium Rokitno

KALWARIA ROKITIAŃSKA

Sanktuarium Matki Bożej cierpliwie słuchającej z cudownym obrazem Matki Bożej w Rokitnie - cel wielu pielgrzymek. Barokowa budowla z bogatym, rokokowym wnętrzem mieści znany obraz.

Oprócz sanktuarium, warte odnotowania jest znajdujące się w pobliżu jedno najczystszych jezior lubuskich – Lubikowo.

Klasztor Gościkowo Paradyż woj lubuskie

POCYSTERSKI KLASZTOR W GOŚCIKOWIE - PARADYŻU

XVI wieczny klasztor pocysterski. Dziś oficjalna siedziba filii Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ze względu na swą architekturę, cel wielu wycieczek krajowych i zagranicznych. Organizowane są tu również spotkania artystów, polityków, naukowców i duchownych.

A TAKŻE...

* MIĘDZYCHÓD - malownicze miasto na skraju Wielkopolski idealne na popołudniowy spacer po ciekawej starówce, gdzie można spotkać największy skarb Ziemi Międzychodzkiej tj. wspaniałą, smaczną i zdrową wodę tryskająca z artezyjskiego źródła.

* SKWIERZYNA - małe miasto na drodze z Poznania do Gorzowa z okazałym kościołem św. Mikołaja oraz kościołem św. Zbawiciela.

* DREZDENKO - miasto pełne zabytków związanych z bogatą historią sięgającą początków państwowości polskiej. Warto się tam wybrać choćby po to, aby zwiedzić Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej im. Franciszka Grasia, znajdujące się w budynku zbudowanym z muru pruskiego z XVII wieku.

* PSZCZEW - DOM SZEWCA - zlokalizowane w starym zabytkowym domu muzeum szewca Feliksa Paździorka. Sam dom jest wart uwagi, gdyż pozwala przyjrzeć się ówczesnym warunkom życia. Oprócz tego w muzeum odnaleźć można warsztat pracy, maszyny szewskie i kolekcje kopyt szewskich.

* PAŁAC WIEJCE - piękny nowo odnowiony pałac, z których tak znana jest Wielkopolska znajduje się jedyne 6 km od naszego gospodarstwa agroturystycznego.

* PAŁAC MIERZĘCIN - jeszcze piękniejszy, jeszcze bardziej urokliwy i magiczny - wart zobaczenia znajduje się również całkiem niedaleko od naszej agroturystyki.

A jeżeli Państwu jeszcze mało to w okolicznych wioskach np. w Nowym Dworze można spotkać ruiny innych pałaców, stare cmentarze... i tak dalej, i tym podobne;). Krótko mówiąc, jeśli Państwo są amatorami atrakcji turystycznych woj. Lubuskiego i Wielkopolskiego, to Agroturystyka nad Wartą jest idealnym miejscem na nocleg jako baza wypadowa dla jednodniowych wypadów.

Serdecznie zapraszamy.