Agroturystyka

SPŁYWY KAJAKOWE I NOCLEGI... czyli ekoturystyka

Ekoturystyka czyli aktywne spędzanie czasu na łonie przyrody jest coraz bardziej modne na całym świecie. Polska to kraj szczególnie urodzajny w atrakcje ekoturystyczne. Stąd nie bez kozery wielu z nas już było na wakacjach w Tatrach, Bieszczadach czy na Mazurach. Jednak polska ekoturystyka to nie tylko te najbardziej znane rejony. Co więcej, te mniej znane są częstokroć bardziej dzikie i równie ciekawe.

Zapraszamy do zapoznania się z tym co ciekawego ma do przedstawienia Ziemia Lubuska i Wielkopolska. A jest tego trochę. Zacznijmy od tego prostego faktu, że woj. Lubuskie to najbardziej zadrzewionym województwem pośród wszystkich w Polsce. Tak, że jak ktoś chce spokojnego wypoczynku w sąsiedztwie leśnych kniejów to Agroturystyka nad Wartą zaprasza na nocleg. A wszystkim nieprzekonanym pozwalamy sobie przedstawić kilka ekoturystycznych atrakcji pogranicza woj. Lubuskiego i Wielkopolski.

ekoturystyka lubuskie wielkopolska
ujście warty noclegi spływy kajakowe

SPŁYWY KAJAKOWE - RZEKA OBRA

Choć nie tak znane to nie mniej ciekawe niż Czarna Hańcza. Obra to piękna, nie duża rzeka wijąca się przez lasy woj. Lubuskiego. Lasy pełne rozmaitych gatunków drzew (dęby, wiązy, buki etc) z których wiele jest pomnikami przyrody i zwierząt. Spływ rzeką Obrą to także zróżnicowany układ terenu (doliny, jary, wąwozy) pozostawiają w pamięci turystów niezapomniane wspomnienia.

Na Państwa życzenie, nasze gospodarstwo agroturystyczne może dla Państwa zorganizować jedno bądź kilkudniowy spływ Obrą. Serdecznie zapraszamy.

SPŁYWY KAJAKOWE - WIELKA PĘTLA WIELKOPOLSKI

W ostatnich latach władze woj. Wielkopolskiego i Lubuskiego dużo wysiłku włożyły w rozwinięcie szlaku rzecznego - Wielka Pętla Wielkopolski. WPW dopiero się rozwija choć w latach międzywojennych turystyczne pływanie po rzekach wielkopolski było niezwykle popularne. Teraz szlak ten jest powoli jest odbudowywany - m.in. powstaje wiele nowych stanic i miejsc noclegowych.

Wielka pętla wiedzie Wartą z Konina przez Poznań, Międzychód, Skwierzynę do Santoka pod Gorzowem Wlkp., w którym Warta łączy się z Notecią. Później Notecią przez Czarnków i Nakło na przedmieścia Bydgoszczy, skąd Kanałem Górnonoteckim przez jezioro Gopło i Kanał Ślesiński można dotrzeć do Konina.

Ponieważ nasze gospodarstwo agroturystyczne bezpośrednio graniczy z Wartą, istnieje możliwość przycumowania, posilenia się i spędzenia nocy.

ZOO SAFARI

Być może nie jest to ekoturystyka w czystym wydaniu. Jednak każde dziecko na pewno będzie zachwycone. Jedna z najbardziej znanych atrakcji woj. Lubuskiego - ZOO SAFARI Świerkocin. Cała zabawa w tym, żeby przejechać własnym samochodem pomiędzy zwierzętami z Afryki, Ameryki Południowej i innych kontynentów. Zaglądający przez okno struś naprawdę robi wrażenie. A nasza agroturystyka to miejsce idealne na jednodniowy wypad do Świerkocina.

atrakcje turystyczne lubuskie
atrakcje - zoo, spływy kajakowe lubuskie

PARK NARODOWY UJŚCIE WARTY

Przepiękne miejsce, szczególnie na wiosnę. Szczególna gratka dla miłośników przyrody. Park Narodowy Ujście Warty to jedna z najcenniejszych ostoi ptaków wodnych i błotnych w kraju, stanowi doskonałe miejsce do uprawiania turystyki kwalifikowanej jaką jest m.in. obserwacja ptaków. I znajduje się jedyne 40 km od naszej Agroturystyki.

Agroturystyka park Słońsk
Agroturystyka Park Narodowy
Agroturystyka ujście Warty
Pszczewski Park Krajobrazowy - skansen pszczelarstwa

PSZCZEWSKI PARK KRAJOBRAZOWY - SKANSEN PSZCZELARSKI

Równie niedaleko od naszego gospodarstwa agroturystycznego na granicy Wielkopolski i woj. Lubuskiego, znajduje się Pszczewski Park Krajobrazowy. A tam znowu piękna przyroda, lasy, moreny, rzeki, jeziora polodowcowe, doliny rzeczne i starorzeczne, trzcinowiska szuwary, ptactwo wodne, bobry i wydry, i tak dalej, i tym podobne.

A oprócz tego skansen pszczelarstwa z plastrami miodu i wosku, z odgłosami pracy pszczół i pachnącego kitem. W zbiorach znajdują się między innymi: stare ule, kuszki, narzędzia pracy bartnika i pszczelarza. Stała ekspozycja kilkunastu barci, (tj. uli wydrążonych z pni drzew, zdobionych rzeźbą, unikalnym kształtem nadanym przez naturę, z niepowtarzalnymi dachami słomianymi) oraz zbiór szopek wigilijnych.

agroturystyka warta orzeł gospodarstwo agroturystyczne

CO WIĘCEJ?

A wiele, wiele.. po pierwsze dużo cudów polskiej przyrody spotyka się w bezpośrednim sąsiedztwie naszej Agroturystyki. Nie trzeba nawet specjalnie szukać, aby spotkać przechadzające się stado krów, zobaczyć konie na padokach wzdłuż Warty, bociana, dudka czy orła zamieszkującego pobliskie drzewo. Co tu powiedzieć... hmm radzimy przywieźć lornetkę;) i zapoznać się z tym co dla Państwa ma do zaoferowania pobliska Puszcza Notecka i Warta.

Po drugie, Ziemia Lubuska i Wielkopolska posiadają jeszcze sporo innych atrakcji turystycznych. Jedne mniejsze, drugie większe. W lecie najważniejsze wydają się być jeziora. Najbliższy nam Mierzyn oddalony jest o 10 km. Ale równie interesujące są rezerwat nietoperzy w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym itd, itp.

Zapraszamy na ekoturystyczny nocleg na Ziemi Lubuskiej;) Do zobaczenia!