Agroturystyka

ZAPRASZAMY NA GRZYBY DO PUSZCZY NOTECKIEJ!!!

Sami jesteśmy zapalonymi grzybiarzami i wiemy czego potrzeba naprawdę, aby grzybobranie było udane. Sami przez lata jeździliśmy po lasach Wielkopolski i woj. Lubuskiego w poszukiwaniu grzybów. Jednak od kilku lat, gdy szukamy udanych zbiorów, to nie ruszamy poza naszą Agroturystykę.. i to z kilku powodów...

Po pierwsze - grzyby. To co najważniejsze, czyli maślaki, kozaki, prawdziwki, podgrzybki, kanie, gąski, kurki.. i wiele wiele innych. Puszcza Notecka, z którą nasza agroturystyka graniczy jest ich wszystkich pełna. I gdy tylko grzyby pojawiają się w Wielkopolsce lub woj. Lubuskim to lasy okalające nasze gospodarstwo agroturystyczne z pewnością są ich pełne. Co więcej, okoliczni gospodarze mówią, że są miejsca gdzie można znaleźć i rydza, i to nie jednego. Sami nie znaleźliśmy, ale z chęcią poznalibyśmy tajemnicę, gdzie one dokładnie rosną.

grzyby agroturystyka grzybobranie w wielkopolsce i lubuskim
Grzybobranie wielkopolska

Po drugie - nasza agroturystyka leży dosłownie na skraju Puszczy Noteckiej. A to daje korzyści dwojakiego rodzaju. Oczywiście wygoda. Trzeba tylko wziąć, koszyk nóż i już za płotem można wypatrywać grzybów. A oprócz tego bezpieczeństwo. Samochód mogą Państwo zostawić na terenie naszej agroturystyki i tym samym nie muszą się o niego Państwo martwić podczas wielogodzinnych wycieczek za grzybami.

Po trzecie - suszarnia do grzybów. Zadbaliśmy, aby mieli Państwo co zrobić ze swoimi zbiorami. Wybudowaliśmy bardzo sprytną suszarnię do grzybów, opalaną drewnem, co nadaje grzybom dodatkowego aromatu. Na siatkach miejsca jest wiele. Tak, że żadne grzyby się nie zmarnują. Fotografia po prawej, to właśnie zdjęcie suszarni do grzybów.

Co więcej... a no nic.. lasów Ci u nas dostatek, tak że każdy znajdzie swój ulubiony gaj. Grzybów nie mniej niż lasów, jak na załączonym u góry obrazku widać - zbiory z 2008 roku, biorąc pod uwagę coroczne deszcze to są one co najmniej skromne. Zdjęcie z lewej strony ukazuje zaledwie wstęp do rozpoczynającego się sezonu w obecnym roku 2014. Także nie ma na co czekać, trzeba brać pogodę i dogodny nastrój, bo naprawdę warto zbierać!

Grzybobranie wielkopolska

Tak jak mówiliśmy, sami jesteśmy grzybiarzami i możemy z czystym sercem polecić naszą agroturystykę amatorom grzybobrania.

Raz jeszcze, serdecznie zapraszamy na grzybobranie!