Agroturystyka

Kajakiem po Obrze... lub jak kto woli to i po Warcie

Tu nie ma co tu dużo gadać. Teraz to trzeba wiosłować. Dzień na kajaku, to jest coś. A dwa lub trzy to dopiero atrakcja. Spływ Wartą można zaczynać schodząc ze skarpy naszego ośrodka. Jak ktoś woli popływać Obrą to samochodem do Międzyrzecza jedzie się tylko pół godziny. Powrót kajakiem to już inna historia. Ale pomagamy w organizacji całego spływu. A przynajmniej możemy przekazać kontakt do Pana Janka. A teraz konkrety.

SPŁYWY KAJAKOWE - RZEKA OBRA - Międzyrzecz do Skwierzyny

Obra to wąska, mała rzeczka. Niektórzy mówią, że urocza jak Czarna Hańcza. Może to przesada. Może nie. Na pewno spływ w mocno zalesionym terenie, gdzie czasami drzewo może leżeć na drodze jest nie lada atrakcją. Jest to jedna z głównych atrakcji lubuskiego. Gorąco polecamy.

SPŁYWY KAJAKOWE – RZEKA WARTA – Agroturystyka nad Wartą do Skwierzyny

Mało kto spływa Wartą kajakiem. Może to ma sens, bo spływanie z Poznania do Gorzowa Wielkopolskiego może zacząć się dłużyć. Jednak proponujemy szybki 3-4 godzinny spływ z Agroturystyki nad Wartą do Skwierzyny. Nurt jest spokojny. Może trochę monotonny. Jednak widoki są przednie – krowy pasące się na pastwiskach, konie chodzące wzdłuż Warty, kilku wędkarzy, pola, łąki i pałac w Krasnym Dłusku. Od sielanka polska. Przy ładnej pogodzie naprawdę miłe, spokojne 3-4 godziny na rzece.

Galeria