Agroturystyka

Łagów i okolice

Jedna z ulubionych wycieczek po okolicy. Sam Łagów zaskakuje. Ładne miasteczko leżące między dwoma jeziorami, deptak, lody i gofry, restauracje z widokiem na jezioro i turystów pływających na rowerach wodnych. Człowiek się czuje prawie jak na Mazurach. Sam widok z wieży Zamku Joanitów wart jest wycieczki. Na północ jezioro, na południe jezioro, lasy od wschodu i zachodu. I jakoś niemożliwe ale zawsze świeci słońce.;)

Jak komuś zamki nie w głowie. To droga do Łagowa jest całkiem przyjemna. Koniecznie trzeba jechać przez Sieniawę. Nie codziennie widuje się kopalnie węgla brunatnego. Równie rzadko można spotkać drewniane kościoły z XVIII wieku w malowniczych wioskach. Lubuskie w pełnej krasie. Sugerujemy w jedną stronę jechać przez „Pieski” w drugą przez „Wysoką”. Naprawdę przyjemna trasa. W tą i z powrotem podróż zajmuje od 2 godzin.

PLAN WYCIECZKI

  • Agroturystyka Nad Wartą

  • Sieniawa – znajduje się tu kościół szachulcowy z drewnianą wieżą z XVIII w. W miejscowości jest także także kopalnia węgla brunatnego - jedna z najstarszych, ale i najmniejszych kopalni tego typu w Polsce, eksploatowana od roku 1873.

  • Łagów – Główną atrakcją tu jest Zamek Joanitów z wieżą dla księżniczki. Ale oprócz tego znajdzie się ciekawy stary wiadukt kolejowy o długości 40m i wysokości ok.25m z 1906r. I przede wszystkim jeziora w okolicy. W Łagowie znajdują się również kamieniczki z XVIII i XIX w. Miłe miejsce na kilkugodzinny wypad.

  • Jemiołów – Za Łagowem jeszcze dalej - w Jemiołowie jest skansen maszyn rolniczych. Można w nim zobaczyć m.in. brony, pługi, snopowiązałki. Większość dzieci tego jeszcze w życiu nie widziała. Znajduje się też tu maszt radiowo-telewizyjny o wysokości 314m. Wybudowano go w latach 1960-1962.

  • Świebodzin – Jak komuś mało to tylko kilka kilometrów dalej mamy Świebodzin z największym pomnikiem Chrystusa na świecie. Nie trzeba jechać do Rio. Lubuskie ma wszystko.

  • Jeziora - Chycina – Bledzew – W drodze powrotnej można zatrzymać się w Chycinie lub Bledzewie. Warto zjechać z drogi i znaleźć w tym rejonie swoją ulubioną plażę nad jeziorem. AWF Poznański też tu taką ma.

  • Agroturystyka Nad Wartą

Galeria