Agroturystyka

Północ woj. Lubuskiego - Ogród Dendrologiczny Przelewice

Przyjemna, całodniowa wycieczka po zachodnich rubieżach Polski. Kawałek terenu, który mało kto zna. I niech żałują. Natura tu piękna i dzika. Pola i łąki jak z Pana Tadeusza. A drzew, roślin, alejek i pałacu z Parku Dendrologicznego w Przelewicach to by się i Łazienki Warszawskie nie powstydziły.

Atrakcją jest sama trasa samochodem po mało uczęszczanych drogach, gdzie życie płynie powolnym, spokojnym tempem. Sugerujemy ominięcie S3'ki i jazdę mniej uczęszczanymi dogami. Przejazd w całego koła nie powinien zająć więcej niż 3-4 godziny. A każda z wiosek mijanych po drodze to oddzielna historia. No to po kolei...

PLAN WYCIECZKI

  • Agroturystyka Nad Wartą

  • Santok – mała miejscowość, w której Warta łączy się z Notecią. Warto zatrzymać się na chwilę i podejść do punktu widokowego na górce.

  • Barlinek – to nie tylko deski i fabryka. To przede wszystkim przyjemne miasteczko. Ładny rynek, gdzie można zatrzymać się na kawie. Fragmenty murów obronnych z XIV i XV w.; zabytkowe kościoły; Plaża Miejska – wybudowana 1927 r. nad Jeziorem Barlineckim w unikalnym na Pomorzu stylu alpejskim.

  • Ogród Dendrologiczny Przelewice – główna atrakcja wycieczki. Zarówno pałac jak i kolekcja roślin, drzew i krzewów ze strefy klimatu umiarkowanego z całego świata robią wrażenie. Najlepiej przyjechać na jesień, kiedy ogród mieni się kolorami. Ale i w lecie jest bardzo przyjemnie.

  • Strzelce Krajeńskie – jak komuś mało, to kolejne miasto z murami miejskimi obronnymi z 36 basztami z XIII wieku. Do tego kilka starych domów z murem pruskim, kościołów z XIV i XV wieku. Jest gdzie kawę wypić.

  • Jezioro / Staw Goszczanowski – w drodze powrotnej gorąco zalecamy wycieczkę i kąpiel w Stawie Goszczanowskim. Wygląda tak naprawdę jak jezioro. Otoczony jest piękną bukowiną. Mało kto tu trafia. Całkiem urocze miejsce.

  • Agroturystyka Nad Wartą

Galeria