Agroturystyka

Północno - Wschodnie woj. Lubuskie - Pałac Mierzęcin

Wycieczka, którą by należało nazwać „Jeden Dzień z Życia Szlachcica”. Choć coś mi mówi, że nie każdy szlachcic mógł wypić kawę w tak przyjemnym miejscu jak Pałac Mierzęcin. Kompleks jest z reguły ogólnodostępny. Po zapłacie paru złotych za parking można śmiało przechadzać się po japońskich ogrodach, oglądać konie i podziwiać pawie. Park i pałac odnowiono naprawdę z gustem. I choć sam raczej szukam bardziej przyziemnych okolic, to gorąco polecam.

Najkrótsza droga samochodem w dwie strony nie powinna przekroczyć 2,5 godziny. Choć może, bo pobliskie lasy, jeziora itp. są bardzo kuszące.

PLAN WYCIECZKI

  • Agroturystyka Nad Wartą

  • Pałac Mierzęcin – jak to właścicieli piszą, Pałac Mierzęcin to elegancki kompleks wypoczynkowy, w którym duch historii dyskretnie przeplata się z nowoczesnością. I coś w tym jest. Piękne ogrody, parki, stadnina dla koni. Naprawdę warto wybrać się choćby na kawę.

  • Drezdenko – typowe lubuskie miasteczko. W miasteczku domy szachulcowe, kilka kamienic, budynek dawnego sądu z 1885r., kilka kościołów. Jak ktoś jest po raz pierwszy w Lubuskiem to warto się zatrzymać.

  • Międzychód – naprawdę przyjemne miasteczko w Wielkopolsce. Leżące nad jeziorem. Posiada przyjemny deptak, park. Nic wielkiego, ale na lody warto się zatrzymać.

  • Rezerwat przyrody “Kolno Międzychodzkie“ - kilka km na północ od Międzychodu, nad Jeziorem Koleńskim można spotkać prastare dęby. Do rezerwatu najlepiej dotrzeć ze wsi Kolno (0,5 km na zachód). Przechodzi przez niego czerwony szlak turystyczny z Międzychodu do Kamionny.

  • Zakład Doświadczalny Żywienia Zwierząt Gorzyń – jest to jednostka należąca do Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przed wizytą należałoby się zaawizować. Przy czym jest to bardzo ciekawe miejsce. Zakład zajmuje się chowem i hodowlą wielu różnych gatunków ptaków i ssaków. Spotkanie ze szkocką krową, strusiem czy lamą jest ciekawym przeżyciem nie tylko dla najmłodszych.

  • Jezioro Mierzyńskie – w drodze powrotnej do Agroturystyki, przy dobrej pogodzie polecamy zatrzymać się na kilka godzin nad jeziorem Mierzyńskim. Jezioro samo całkiem przyjemne, ale co najważniejsze to główna aleja nad jezioro gdzie cały czas słychać cybergaja, polską muzykę wakacyjną i bez problemu można kupić gofra. A jak. A jak ktoś woli to można się przebiec i ścieżką zdrowia. Witamy w roku 1980.

  • Agroturystyka Nad Wartą

Galeria