Agroturystyka

Agroturystyka i Puszcza Notecka

Nasza agroturystyka leży na skraju Puszczy Noteckiej. Ten wielki kompleks leśny stanowi wielką atrakcję dla amatorów ciszy i spokoju. Choć Puszcza Notecka nie jest tak dzika jak lasy na wschodzie Polski, to jednak krajobraz puszczy, na który przede wszystkim składają się bory sosnowe, urozmaicają potężne wały wydm, które tworzą labirynt dolin i pagórków.

No jednak najważniejsze jest to, że lasy te są pełne grzybów ;)... i nie tylko... Puszcza Notecka to także raj dla wędkarzy, dzieci, roweromaniaków, amatorów jazdy konnej... i wszystkich, którzy kochają piękną naturę i święty spokój!!!

Agroturystyka Puszcza Notecka noclegi
gospodarstwo agroturystyczne grzyby i grzybobranie w puszczy noteckiej

Nasze gospodarstwo agroturystyczne jest idealne na WYPAD NA GRZYBY!

Tak jest, grzybów w pobliżu naszej agroturystyki dostatek. No nie można przesadzać, w styczniu czy lutym zdarzy się, że ich zabraknie, ale z reguły na jesień okoliczne lasy są grzybów pełne. I to nie tylko podgrzybków, ale także prawdziwków, kozaków, kań itd. itp. Dlatego serdecznie zapraszamy do naszego gospodarstwa agroturystycznego na grzybobranie.

Warte zaznaczenia jest, że oprócz puszczy, noclegu czeka na Państwa u nas suszarnia do grzybów, na której sitach można suszyć kilogramy kozaków.

->> więcej o grzybach i grzybobraniu w Puszczy Noteckiej

WĘDKOWANIE I NOCLEG w agroturystyce nad Wartą

Warta już dawno przestała być rzeką, którą ryby omijają szerokim łukiem. Oczywiście nie złowią tu Państwo tylu ryb ile da się nałapać w stawach hodowlanych, jednak... jednak... wędkowanie w rzece to zupełnie inna zabawa.

Najważniejsze jest to, że przyjeżdżając na ryby do Agroturystyki nad Wartą, bez problemu znajdą Państwo miejsce do łowienia gdzie ani z lewej, ani z prawej nie zobaczą Państwo żywej duszy. A przy odrobinie szczęścia jakiegoś suma, czy innego węgorza także da się wyciągnąć.

->> więcej o rybach i wędkowaniu na rzece Warcie

agroturystyka ryby wędkowanie
agroturystyka w puszczy noteckiej

JAGODY

A gdy grzybów jeszcze nie ma zapraszamy na jagody. Krzewów jagodowych w naszych lasach jest dostatek. Zapraszamy na przełomie lipca i sierpnia na jagodobranie. Leśne owoce zebrane samemu zawsze lepiej smakują.

LEŚNE CUDA

W ramach ucieczki od miejskiego zgiełku można też poszukać różnych leśnych cudów. Jak kto rano wstanie to możemy prawie gwarantować, że sarnę zobaczy. A kto lubi pospać to i inne leśne cuda znajdzie.

noclegi agroturystyka w puszczy noteciej

PUSZCZA NOTECKA I ROWERY

Las jak to las idealne miejsce do jazdy na rowerze. Oprócz tego istnieje możliwość krótkich wycieczek rowerowych nad malowniczą Wartą. Stąd jest to bardzo miły sposób na spędzenie wolnego czasu.

Kilka rowerów jest zawsze do wypożyczenia w naszym gospodarstwie agroturystycznym. Zapraszamy na rowerowe wycieczki

agroturystyka dla dzieci

AGROTURYSTYKA I DZIECI

Dla dzieci też coś się znajdzie ;). Mamy huśtawkę, jest piaskownica. Znajdzie się i miejsce do zagrania w siatkówkę. A dla trochę większych dzieci możliwość zagrania w bilard lub piłkarzyki.

Najważniejsze jest jednak to, że nasze gospodarstwo jest ogrodzone i z dala od innych zabudowań. Co pozwoli dzieciakom na bezpieczne hasanie.

->> więcej o atrakcjach dla dzieci

agroturystyka pośród lasu